przedszkole

Galeria zdęć > Kronika 2012-2013

Ach, cóż to był za bal…

W dniu 24 stycznia nasze przedszkole zamieniło się w magiczne miejsce. Rano do przedszkola przyszły te same dzieci, które widujemy codziennie, lecz już po śniadaniu sale były pełne księżniczek, motylków, piratów oraz innych postaci z bajek, baśni oraz naszych marzeń.
      W czwartek w przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Sala naszych, maluszków zamieniona została na salę balową, pełną pięknych kolorowych ozdób oraz balonów. To
w niej zaraz po śniadaniu zebrały się wszystkie dzieci wraz z nauczycielkami oraz rodzicami, którzy chcieli uczestniczyć w zabawie swoich pociech. By bawić się z przedszkolakami każdy dorosły musiał spełnić dwa warunki. Przebrać się w stój karnawałowy i z radością oraz uśmiechem na twarzy uczestniczyć w konkursach i zabawach zaproponowanych przez osobę prowadzącą nasz bal.
Zabaw oraz tańców było bardzo wiele. Nie zabrakło również występów i konkursów. Chłopcy z „zerówki”, a następnie dziewczynki w tym samym wieku zaśpiewały najnowsze hity z list przebojów. Również dorośli chętnie udzielali się podczas zabawy. Za namową Pana Prowadzącego nasz bal, Panie Nauczycielki przeprowadziły konkurs taneczny dla dzieci,
a Mamy uczyły swoje pociechy nowych kroków tanecznych.
       O godzinie 11.00 dzieci rozeszły się do swoich sal. Nie był to jednak koniec, lecz krótka przerwa. Po zjedzeniu drugiego śniadania i chwili odpoczynku przedszkolaki wróciły do zabawy.
           Równocześnie w trakcie trwającej zabawy w sali obok, Pan Fotograf robił zdjęcia każdej grupie, by uwiecznić jak pięknie dzieci wyglądały. Natomiast w naszej sali balowej wspaniałą zabawę uwieczniali swymi aparatami, przybyli rodzice.
Po zakończeniu zabawy wszystkie dzieci zmęczone, lecz zadowolone rozeszły się do swoich sal.
Przedszkolaki do domów wracały uśmiechnięte i pełne niesamowitych wspomnień.